Statek Salajna

 • Karlovarský kraj
 • Dolní Žandov
 • Dolní Žandov 12, 35002

Typy akce:

 • Svatba
 • Firemní večírek
 • Koncert / umělecké vystoupení

Atributy:

Kapacita:

 • 18 ubytování
 • 60 stravování
 • 60 sál

Možnost blokace celého objektu.

Parkovací místa:

neuvedeno

53 % Průměrné

Popis

V případě zájmu o rezervaci či bližší informace kontaktuje přímo podnik

telefon: +420 606 474 496
email: statek@salajna.cz
web: www.salajna.cz

Zaujal Vás tento podnik? Uložte si ho do oblíbených, ať se nezdržujete příště hledáním.

Máte tip na výborný podnik? Pošlete nám jej na info@eventino.cz
_______________________

Statek je kulturní památkou. V penzionu jsou dva mezonetové apartmány, dva samostatné pokoje a velká společenská místnost. Všechny prostory statku mají WIFI připojení. Celý objekt je ekologicky vytápěn tepelným čerpadlem země – voda.

V DNEŠNÍ VELMI HEKTICKÉ DOBĚ NABÍZÍ PENZION STATEK SALAJNA PŘEDEVŠÍM ZASTAVENÍ, KLID A POHODU V ROMANTICKÉM VESNICKÉM PROSTŘEDÍ.

Statek byl budován s citem, precizně a ve vysokém řemeslném standardu. Zařízení interiéru bylo rovněž vybráno velice pečlivě, každý kus nábytku má, stejně jako celý statek, svou historii.

Že se jedná o zdařilou rekonstrukci kulturní památky svědčí nominace a následné ohodnocení v soutěži Stavby Karlovarského kraje 2014, kde jsme se umístili na prvním místě pro oblast zachráněné památky.

Součástí statku jsou tři budovy, které tvoří téměř uzavřený dvůr. V hlavní, hrázděné budově se nachází penzion. Druhá budova, která kdysi sloužila jako stáj, je prozatím nevyužívaná. Zde je naším záměrem do budoucna zřízení malého wellness. Třetí budova je otevřená kolna, kde je umístěna malá expozice starého zemědělského, řemeslného a domácí nářadí a náčiní.

MOŽNOST USPOŘÁDÁNÍ SVATBY
Náš statek je vhodným místem pro uspořádání svatby – k obřadu i k hostině.

ZAPŮJČENÍ KOL
Hosté mají pro zapůjčení k dispozici dvě kola pro dospělé s helmami.

VYBAVENÍ PENZIONU
Penzion jsme se snažili a především stále snažíme vybavovat potřebami k odpočinku a strávení hezkých chvil – gril s grilovacím náčiním, pípa s chlazením, pikniková deka, lehátka, možnosti posezení, wifi připojení, stolní hry.

Otevírací doba

nevyplněno

Zobrazit na mapě

Recenze 1

Získejte 20 bodů za každou recenzi Napsat novou recenzi
Přidáno: 29. května 2023
 • 0
 • 0

1/ Lokalita
- Citlivě zrekonstruovaný statek
- Nevýhoda: třílůžkové pokoje s palandou (těžko využitelné)
- Když je chladněji, je škoda, že na místě nejsou žádné hořáky nebo přímotopy a museli jsme je zajišťovat sami.
- Chybí servis: Posílala jsem předem rozpis spaní s přistýlkami na jednotlivých pokojích. Ty však připravené nebyly, na což jsme ani nebyli upozorněni a v noci jsme tak matrace museli připravovat na poslední chvíli..
- Rozpis, který dostanete od koordinátorky je značně nepřehledný a musela jsme si vypsat podle fotek, kde jsou jaké postele a jak jednoltivé pokoje vypadají.

2/ Jídlo
- Jídlo bylo moc dobré.


3.1/ Obřad
- Obřad vedený paní starostkou byl naprosto skvělý. Její osobní přístup, vtipný projev i osobní detaily, které vytáhla z odstavečků, které jsem jí zasílala, bylo naprosto dokonalé.

Prostory a jídlo tedy super. Co bylo ale velmi problematické, byly služby okolo..

3/ Personál
- Několikrát jsme s koordinátorkou ověřovala, zda stačí jedna slečna za bar. Byla jsem ujištěna, že ze zkušenosti ano. Slečna ale nakonec vůbec nestíhala a museli jsme si často za bar dojít sami a pití si nalít. Říkala jsem přitom předem, že si raději za dobrý servis toho člověka navíc připlatíme..
- Jelikož personál nestíhal, přišlo mi, že koordinátorka pak sama plnila roli servírky spíše než koordinátorky.

4/ Koordinace (přidělaná statkem)
Před svatbou bylo vše v pořádku – s koordinátorkou jsme se sešly, vyměnily si všechny důležité informace. Sdílely jsme harmonogram, který jsme detailně připravila. To, že jsme nabrali nějaký skluz je OK a nečekala jsem, že bude vše do minuty.

V průběhu svatebního dne se však objevovalo několik komplikací:
- Nespolupráce s DJ, jako by se jednalo o naprosto odlišné subjekty. Musela jsme oba jednotlivě upozorňovat na zdlouhavé monology, špatně uvedené hry, oznámení jídla, info, at pozvou lidi do tepla dovnitř atd.

- Příchod hostů – byly jsme s koordinátorkou domluvené, že bude u vítání hostů a welcome drinku. To se však nedělo a dlouho ani nikdo nevěděl, že welcome drinky připravené jsou.
- Špalír – také prý nikdo nechápal, co se děje. Na zemi ležely květy a dlouho nikdo nekomunikoval, jestli se mají vzít nebo ne. Kamarádka, která o nich věděla se jich tak chtěla chopit, najednou tak koordinátorka přišla a ošatku vzala k sobě. Prý tam tak panovaly celkově lehké zmatky.

- Za to, že bylo chladno, samozřejmě nikdo nemůže, ale překvapilo mě, že nikoho nenapadlo, že je hostům zima, když viděli jak se krčí u přímotopů. Až já sama jsme musela jít požádat o zatopení v krbu ve vnitřních prostorách.
- Raut – na stole již bylo asi hodinu teplé jídlo. Bohužel hostům ,kteří nechodili pravidelně dovnitř, nedal tuto informaci nikdo vědět. Opět jme musela jít a upozornit na to, aby bylo oznámeno, že je otevřený raut.

- Video
o PLÁN: Byla jsem domluvená jak s koordinátorkou, tak s DJ Davidem, že budeme jako překvapení pouštět před prvním tancem video z cest – dalo poměrně velkou práci i dlouhý čas ho sestříhat a připravit. Video jsem dala koordinátorce předem, měla jsem slíbené zatemnění okenic a puštění hudby z reproduktorů, abychom docílili krásné atmosféry a vše vyniklo. Poté měl po asi minutové pauze následovat první tanec. Naprostá romantika..
o REALITA:
Hosté byli svoláni na první tanec, aniž by bylo plátno i video připravené. Všichni tak čekali dlouho uvnitř a nechápali, co se děje. Včetně nás s přítelem – to nás znervoznělo.
Koordinátorka teprve nyní začala s DJ zkoušet pustit video i zvuk – marně. Nakonec jsem já sama musela jít hledat flashku s videem a partner reprák, abych to vůbec mohli spustit. Místo krásného překvapení pro hosty a užívání si společného času s nimi jsme pobíhali po budovách sem tam a hledali věci. Asi si nedokážete představit, jak jsme byli oba nervozní a naštvaní.
Po 30 minutách přetáhli video k DJ pomocí flashky od našich fotografů (myslím). Video se pustilo, okenice otevřené (bylo domluveno jejich zatemnění), zvuk potichý a chraplavý jelikož hrál jen přes nějaký maličký reproduktor (snad i z dataprojektoru). Nálada naprosto zkažená. Upřímně jsem se z toho až rozbrečela.
- Jelikož o videu věděli oba asi měsíc dopředu, měli ho k dispozici od předchozího dne a jsou tým, opravdu jsem nepředpokládala, že nezkusí, zda technika funguje a budou to řešit až když svoláme hosty k prvnímu tanci. Několikrát jsme si s oběma potvrzovali, jak toto proběhne a jak je to pro nás důležité – ovšem marně.
 Managování videa a prvního tance považuji za NAPROTSTO NEZVLÁDNUTÉ.

- První tanec
o Navázat na tuto náladu prvním tancem, který má být naprosto romantický bylo velmi náročné.
o Navíc, když DJ asi po minutě natvrdo vypnul hudbu – uprostřed našeho tance. Nechápali jsme co se děje, naštvaně jsme na sebe koukali i s hosty. Po nějaké době DJ hudbu pustil dál.

CELKOVĚ JSEM SAMA MUSELA HLÍDAT PRŮBĚH DNE, KONTROLOVAT ZDA MAJÍ HOSTÉ VŠECHNO ČI NIKOLIV, ZDA SE MAJÍ KDE ZAHŘÁT, ZDA VÍ O JÍDLE ATD. NĚKOLIKRÁT JSEM MUSELA NĚKOHO Z PERSONÁLU UPOZORŇOVAT NA RŮZNÉ VĚCI K ZAJIŠTĚNÍ, VIZ VÝŠE. BOHUŽEL JSEM TAK BYLA V NAPĚTÍ A NEMOHLA SI TEN DEN UŽÍT BEZ STRESU. VIDĚLI TO I PŘÁTELÉ KOLEM, KTEŘÍ MĚ UKLIDŇOVALI A JAK NĚKTEŘÍ ŘÍKAJÍ, ŽE SVTBA BYLA NEJKRÁSNĚJŠÍ DEN V ŽIVOTĚ, JÁ TENTO NÁZOR BOHUŽEL KVŮLI VÝŠE I NÍŽE UVEDENÝM NEMÁM.5/ DJ
- Nutné vybrat d "doporučených dodavatelů" - není možné mít vlastního. Nicméně ze seznamu od statku jeden pouze půjčuje vybavení, druhému se nedovoláte, třetí má již plný termín a tak vám zbyde pouze jedna možnost..
- DJ DAVID SMRŽ = KATASTROFA!
- Upřímně- celý den mě vytáčel k šílenství. Musela jsem za ním neustále chodit, kontrolovat, připomínat. Neplnil mé prosby, naopak nevyžádaně improvizoval (rozhovory s hosty do mikfrofonu, byť jsem výslovně upozorňovala, že si toto nepřeji, svatební kvíz atd.) a ignoroval mnou připravený program s hrami. Mluvil neurčitě, takže hosté nechápali, o co mu jde.

1/ Ozvuceni obřadu - chrastilo to, nebylo to kvalitne ozvucene. U takto intimni chvile a klavirnich tonu bych opravdu ocekavala kvalitni servis!

2/ Monology - nekolikrat jsem ho zadala, at nema zadne dlouhe monology. Nez jsme se sli ale fotit, mel dlouhy proslov, kdy vetsina lidi v pulce vypnula. Navic s ohledem na ozvuceni bylo ve druhe polovine stodoly mluvene slovo hodne spatne slyset. Par lidi se me pak ptalo, co si z toho meli vzit.
Snazila jsem se gestikulovat, at to utne, ale marne.

3/ Aktivity - mela jsem veskere aktivity pripravene na 120%. Zadala jsem ho, at lidi rozhybes a zapoji v dobe, kdy se budeme fotit. Predem jim rekl, ze se bude neco dit, coz se nakonec nestalo. A kdyz jsme behem foceni menili lokaci, stihli se me nekteri hoste zeptat, co se tedy bude dit, ze cekaji. To mi samozrejme zkazilo náladu, protoze neprobehlo nic z toho, co jsme si potvrdili nekolikrat předem (svatební kočár).

Zvat hosty na neurcitou "aktivitu" a mlzit je taky k nicemu. Logicky se nikdy nikdo neprihlasi, kdyz nevi na co. --> Ptala jsem se, proč neproběhly žádné hry. David prý „Zval hosty k „nějaké aktivitě“.“ Logicky se nepřihlásil nikdo protože na běhací hru se přihlásí jiní lidé než na nějakou chlastací či vědomostní. Je potřeba být konkrétní. Mluvit dynamicky a lidi nadchnout. To se celý den nedělo.

Rok s novomanzeli - poprosila jsem ho, at tedy KONECNE po focení uvede tuto hru. Prosila jsem vyslovne o rok s novomanzeli, at ty hosty rozhybeme. DJ jsi opet lidi zval na "aktivitu". Nasledne kdyz jsem upozornila skrz koordinátorku, doplnil Svatebni kocar - tedy chybne! Hoste pak byli zmateni co se bude dit a do ceho by se teda meli zapojit.
Zaroven informace, ze se ma zapojit jen jeden z paru bylo opravdu spatne. Chteli se zapojit oba moji rodice, coz by bylo skvele, ale takhle byl tatka nastvany, ze muze jen jeden z paru.Tohle jsme si nepotvrzovali!
Moderovani ukolu bylo hodne zdlouhave a celkove to nemelo zadnou stavu.

4/ Video - oba s koordinátorkou vedeli minimalne mesic dopredu, ze chceme poustet video se zvukem. Koordinátorka video mela predem. Jelikoz byli TYM, ocekavam domluvu a to, ze zkusi zda funguje zvuk behem dne predem. Verim, ze by se na to 2 minuty nasly.
Ve finale video hralo s velmi omezenym a nekvalitnim zvukem, a okenice i pres domluvu s koordinatorkou nebyly zavrene. Celkove to tedy bylo mnohem horsi nez byt melo a naladu naprosto zkazena.

5/ Prvni tanec - po tech vsech problemech s videem vypnul natvrdo pisen na prvni tanec uprostred.

6/ Raut - Na stole byl asi hodinu raut, o kterem nikdo moc nevedel. Protoze to nikomu neoznamili. Opet bych takovou tu dulezitou informaci ocekavala, ze zazni.

7/ Behem dne byl zalezlý uvntr v teple a s lidmi neinteragoval. Jakmile ale doslo na nejake důležité aktivity jako krájení dortu nebo hod kyticí, stál novomanželům za zadkem a překážel tak na spoustě fotek.


- Celá svatba, zejména dané prostory, je velmi nákladnou akcí a tudíž si myslím, že by této hodnotě měl odpovídat i servis. BOHUŽEL.
- Pro majitele je pár pouze businessem pro daný víkend. Žádná snaha o omluvu se ani nekonala.
 • Lokalita 80 %
 • Personál 20 %
 • Gastronomie 70 %
 • Čistota 80 %
 • Ubytování 80 %
 • Atmosféra 30 %
 • Kvalita/cena 10 %
Celkové hodnocení 53 % Průměrné