Půjčte si polaroid – vytvořte jedinečné momentky s retro nádechem

Půjčte si polaroid – vytvořte jedinečné momentky s retro nádechem
21. srpna 2021
Instantní fotoaparát, označován často jako polaroid, se skvěle hodí na různé akce. Potěší svým specifickým vzhledem a schopností tisknout fotografie během chvilky.

Můžete s ním tak zachytit jakýkoliv moment a získat originální fotografii s typickým rámečkem a vintage stylem.

Díky možnosti zapůjčení polaroidu ho můžete mít kdykoliv po ruce, přičemž zaplatíte pouze za pořízené fotografie.

Zapůjčení polaroidu

Půjčit si polaroid je nejlepší možností, pokud toužíte po specifických fotografiích. Celý proces je jednoduchý a navíc zdarma. Zaplatíte pouze za fotografie, které vytisknete. Společně s fotoaparátem tedy dostanete vybraný počet náplní. Nebojte se vzít jich radši více, ty nevyužité totiž můžete snadno vrátit, přičemž za ně nic neplatíte.

To, kolik náplní budete potřebovat, je velmi individuální. Jestliže si však chcete půjčit model, který po stisknutí spouště rovnou vytváří fotku, počítejte s tím, že některé se nemusí povést.

I v tom je však kouzlo polaroidu, získáte tak jedinečné momentky, které na běžný fotoaparát nezachytíte.

 půjčovna polaroidu

Výběr modelu

Na výběr samozřejmě máte z několika různých modelů.

  1. Klasikou je značka Polaroid, jednotlivé modely se liší hlavně v tom, jak velké fotografie tisknou. Fotky z Polaroidu mají svůj typický retro vzhled, pro který je tato značka tak oblíbená.

  2. Druhou možností jsou instantní fotoaparáty od značky Instax, které jsou o něco modernější. Nabízí tak snadnou obsluhu, kterou zvládne každý, a rychlý tisk fotek. Navíc můžete zvolit model, který umožňuje fotografii nejprve uložit do paměti, až poté se rozhodnete, zda ji chcete vytisknout. Jedná se o praktickou funkci, přičemž fotografie můžete i lehce upravovat.

    Je však třeba počítat s tím, že fotografie z Instaxu nemají ten jedinečný retro nádech, ovšem zůstává požitek z netradičního focení a specifické fotografie s bílým rámečkem.

  3. Oblíbeným modelem je například Instax Mini, který díky svým rozměrům zvládnete nosit celý den. Instax nabízí také model Square, který vytváří typické čtvercové fotky.

  4. Jestliže hledáte větší polaroidové fotografie, volte Instax Wide 300. Ten se skvěle hodí na společenské akce, jelikož díky velké šířce fotografie není problém fotit ani větší skupiny lidí.

polaroid na party

Zábava nejen na party

Fotografování s polaroidem je skvělý zážitek, který si hosté užijí. Díky kompaktním rozměrům není problém předávat fotoaparát z ruky do ruky, takže si každý může vytvořit vlastní fotografii.

Navíc díky rychlému tisku tak každý získá instantní vzpomínku, kterou si může vzít s sebou.

S polaroidem navíc můžete vytvořit i fotokoutek. Výzdobu můžete přizpůsobit tématu události pro specifické fotografie. Výhodou je, že instantní fotoaparát zvládne obsluhovat každý, takže se obejdete bez fotografa, který by se o fotokoutek staral. Polaroid však můžete vzít kamkoliv, velmi oblíbený je také na svatbách, narozeninových oslavách a podobně.

polaroid zábava na nejen na party

Originální album

Z polaroidových fotek lze vytvořit jedinečné fotoalbum, do kterého uschováte všechny vzpomínky z daného dne. Skvělým využitím těchto fotek je vytvoření návštěvní knihy. Stačit vám bude obyčejné album s prázdnými stránkami. Do těch pak hosté mohou přímo na akci vlepovat pořízené fotografie a napsat k nim krátký vzkaz.

Náš tip: Lze zakoupit také přímo fotoalbum na tyto fotky, dbejte ale na to, aby velikost odpovídala rozměrům fotografií.

Instantní fotoaparáty jsou skvělé na různé společenské události. Užijete si s ním totiž spoustu zábavy, přičemž můžete vytvářet jedinečné fotografie, které se pyšní svým typickým vzhledem. Vyzkoušejte proto polaroid i vy, zapůjčení je snadné a na výběr máte z řady různých modelů.

 

Zdroj foto: vramu.cz